İnsan Kaynakları basınında geniş yer alan, övgüyle anılan ve referans kaynak olarak gösterilen Mülakat Ustalık İster etkin ve başarılı mülakat yapmak isteyen tüm kademe yöneticiler ve İnsan Kaynakları çalışanları başta olmak üzere bir organizasyon içinde mülakat yapan herkese hitap edecek şekilde yazılmıştır. Kitap aynı zamanda mülakata girecek olan adaylar için de önemli ipuçları barındırmaktadır.

Yazarın akademik bilgisi, mülakat tecrübeleri, eğitim danışmanlığı sürecindeki birikimleri ve araştırmalarını harmanlayarak, özenli bir çalışma sonucu ortaya çıkarttığı kitapta, bizim kültürümüze ait, bizim mülakatlarımızda sıklıkla söylenen ve yapılan hatalar, mizahi bir anlatımla hikayeleştirilerek kaleme alınmıştır. Her bir hikayenin sonunda bulunan bölüm özeti o hikayedeki ana mesajları vurgulamakta ve mesajların akılda kalıcılığına katkı sağlamaktadır.

Okuyucuların kendilerinden, yöneticilerinden, şirketlerinden pek çok şey bulacakları bu kitap, bir solukta okunup bitirilecek eğlenceli bir iş kitabıdır.