Nurdan Akalın Terazi,

Fen Lisesi, İşletme lisans ve Londra’da İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans okudu.

Çalışma hayatına Tüyap A.Ş.de başladı ve sırasıyla Bayer Türk Health Care, Vestel A.Ş. ve TMI Türkiye’de devam etti. Bu aşamalarda yüzlerce mülakat yapıp, binlerce kişiye eğitim verdi. Eğitim Danışmanlığı sürecinde “İnsan Kaynakları Gelişim Programı” “Yapılandırılmış Davranışsal Mülakat” ve “Temel Mülakat Teknikleri” gibi programlar geliştirdi. Bunlara ilave olarak Eğiticinin Eğitimi, Sunuş Becerileri, İletişim Becerileri vb. kişisel gelişime yönelik eğitimler de verdiği eğitimler arasında yer almaktadır. Halen Masters Training International bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Mayıs 2011’de Mülakat Ustalık İster isimli kitabı yayımlandı. Aynı yıl Avrupa İnsan Yönetimi Kongresinde Mülakat Ustalık İster isimli çalıştay düzenledi.

Akalın Terazi’nin iş hayatı ve İnsan Kaynaklarına dair paylaşımlarda bulunduğu İK Bahçesi ( www.ikbahcesi.com ) isimli bloğu bulunmaktadır.

Gestalt koçluk eğitimini tamamlayarak, çalışmaları içerisine bireysel koçluğu da ilave eden Nurdan Akalın Terazi Uluslararası Koçluk Federasyonunun (ICF) ACC ünvanlı akredite koçudur.

Her zaman çok önemsediği, mutlaka zaman ayırmaya çalıştığı gönüllü çalışmaları insan olmanın bir vergisi olarak görüyor. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği, Umut Çocukları Vakfı, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ve Yenibir Lider Derneğinin de aralarında bulunduğu pek çok vakıf ve dernekle birlikte çalıştı ve destekte bulundu. Bunlara ilave olarak üniversite öğrencilerine gönüllü koçluk hizmeti verdi.